Kliknij w tytuł wybranej kolumny, aby posortować alfabetycznie
                                                               
Miejscowość (pl)Miejscowość (de)RodzajDiecezja (de)KrainaData budowyStylIstnieje T/N
WąbrzeźnoBriesenEUBriesenZiemia Chełmińska1835-1836neoromańskiT
WąbrzeźnoBriesenBPommerellischeZiemia Chełmińska???
Golub-DobrzyńGollubEUBriesenZiemia Chełmińska1909neogotyckiT
Jabłonowo PomorskieGoßlershausenEUBriesenZiemia Chełmińska1907-1908neogotyckiT
KsiążkiHochenkirchEUBriesenZiemia Chełmińska1868-1869neogotyckiT
KsiążkiHochenkirchBPommerellischeZiemia Chełmińska1864?N
KsiążkiHochenkirchM-Ziemia Chełmińska1720?N
ŁopatkiKieslingswaldeBPommerllischeZiemia Chełmińska1330*gotyckiT
RyńskRheinsbergEUBriesenZiemia Chełmińska1901neogotyckiT
OstrowiteOsterbitzEUBriesenZiemia Chełmińska1907-1908neobarokowyT
Kowalewo PomorskieSchönseeEUBriesenZiemia Chełmińska1857-1859neogotyckiN
WieldządzVillisaß | WelsasEUBriesenZiemia Chełmińska18??neogotyckiT
Dębowa ŁąkaWittenburgEUBriesenZiemia Chełmińska1900-1901neogotyckiT
StanisławkaBergwaldeEUBriesenZiemia Chełmińska??T
Golub-Dobrzyń (Dobrzyń)GollubS-Ziemia Chełmińska??N
WąbrzeźnoBriesenS-Ziemia Chełmińska??N
Kowalewo PomorskieSchönseeS-Ziemia Chełmińska??N
JarantowiceArnoldsdorfM EUBriesenZiemia Chełmińska17???T
Bydgoszcz (Bocianowo)BrombergEU EABromberg IKujawy1896-1897neogotyckiT
Bydgoszcz (Czyżkówko)JagerhofEUBromberg IKujawy1906-1912neogotyckiN
Bydgoszcz (Fordon)FordonEUBromberg IKujawy1872-1892neogotyckiT
Bydgoszcz (Fordon)FordonS-Kujawy1827-1832Bromberg IT
Bydgoszcz (Łęgnowo)LangenauM-Kujawy??N
Bydgoszcz (Łęgnowo)LangenauEUBromberg IKujawy1910-1911neogotyckiT
Bydgoszcz (Okole)SchleusenauEUBromberg IKujawy1912-1913eklektycznyT
Bydgoszcz (Śródmieście) IBrombergEU GBromberg IKujawy1552-1557*eklektycznyT
Bydgoszcz (Śródmieście) IIBrombergEA EUBromberg I Kujawy1784-1787klasycystycznyT
Bydgoszcz (Śródmieście) IIIBrombergEUBromberg IKujawy1872-1878eklektycznyT
Bydgoszcz (Śródmieście) IVBrombergEUBromberg IKujawy1901-1903neogotyckiT
Bydgoszcz (Śródmieście)BrombergSL EA?Kujawy1846klasycystycznyN
Bydgoszcz (Śródmieście) IBrombergBPommerelischeKujawy1883neogotyckiT
Bydgoszcz (Śródmieście) IIBrombergBPommerelischeKujawy??N
Bydgoszcz (Śródmieście)BrombergI?Kujawy1864neogotyckiT
Bydgoszcz (Śródmieście)BrombergNI?Kujawy??N
Bydgoszcz (Śródmieście)BrombergP?Kujawy1925-1932**?N
Bydgoszcz (Śródmieście)BrombergP G?Kujawy1928?N
Bydgoszcz (Śródmieście)BrombergP?Kujawy1932-1939**?N
Bydgoszcz (Śródmieście)BrombergS?Kujawy1882-1884?N
Bydgoszcz (Szwederowo)SchewdenhoheEUBromberg IKujawy1904-1906neogotyckiN
Bydgoszcz (Wilczak)PrinzenthalEUBromberg IKujawy1904-1906neogotyckiT
Bydgoszcz (Wilczak)PrinzenthalI Z-Kujawy1904?N
Bydgoszcz (Wyżyny)Klein BartelseeEUBromberg IKujawy1904-1906eklektycznyT
Bydgoszcz (Śródmieście)BrombergA?Kujawy1937?T
Bydgoszcz (Śródmieście)BrombergA?Kujawy??N
KotomierzKlarheimEUBromberg IKujawy1895?N
OsielskoOsielsk | ÖselnEUBromberg IKujawy1895neogotyckiT
OtorowoOtterauEUBromberg IKujawy???
Solec KujawskiSchulitzEUBromberg IKujawy1844neogotyckiT
PrzyłubieWeichselthalM-Kujawy??N
WłókiWeichselhorstEUBromberg IKujawy192?bezstylowyT
BrzozaHopfengartenEUBromberg IIKujawy??N
CieleCielle | SchellenEUBromberg IIKujawy1892-1893neogotyckiT
GogolinGogolin | GolendorfEUBromberg IIKujawy1892?N
KoronowoCrone | Krone a. d. BraheEUBromberg IIKujawy1831neoromańskiN
KoronowoCrone a. d. BraheS-Kujawy1856?T
KruszynKruschdorfEUBromberg IIKujawy1908-1909neogotyckiT
ŁabiszynLabischinEUBromberg IIPałuki1810-1820?N
ŁabiszynLabischinS-Pałuki18???N
ŁochowoLochowo | LochauEUBromberg IIKujawy1902neogotyckiT
ŁukowiecLukowiec | BachwitzEUBromberg IIKrajna??N
MąkowarskoMonkowarsk|MönkenwerthEUBromberg IIKrajna?neogotyckiN
MochleMochelnE?Kujawy17???N
RynarzewoNetzwaldeEUBromberg IIPałuki1901neogotyckiT
SicienkoWilhelmsortEUBromberg IIKujawy1884neogotyckiT
SitowiecSchanzendorfEUBromberg IIKrajna1895neogotyckiT
SzubinSchubinEUBromberg IIPałuki1904neogotyckiT
SzubinSchubinS-Pałuki1843?N
WtelnoWtelno | WittelkirchEUBromberg IIKujawy19???T
ChełmnoCulmEUCulmZiemia Chełmińska127?*gotyckiT
ChełmnoCulmEU GCulmZiemia Chełmińska1874-1875neogotyckiT
Grudziądz IGraudenzEU GCulmZiemia Chełmińska1897-1900neogotyckiN
Grudziądz IIGraudenzEUCulmZiemia Chełmińska1310*gotyckiT
Grudziądz IIIGraudenzEUCulmZiemia Chełmińska1896-1898neogotyckiT
Grudziądz IVGraudenzEUCulmZiemia Chełmińska1345*?T
Grudziądz VGraudenzEUCulmZiemia Chełmińska178?klasycystycznyN
Grudziądz VIGraudenzEUCulmZiemia Chełmińska12??*?N
Grudziądz VIIGraudenzI EACulmZiemia Chełmińska1916neogotyckiT
GrudziądzGraudenzS-Ziemia Chełmińska1844-1847?N
GrudziądzGraudenzBPommerellischeZiemia Chełmińska1881?T
GrudziądzGraudenzMT-Ziemia Chełmińska1902?T
GrudziądzGraudenzP?Ziemia Chełmińska1925?T
LisnowoGroß Leistenau | GroßleistenauEUCulmPomezania15??*?N
Wielkie ŁunawyGroß LunauEUCulmZiemia Chełmińska1855neoromańskiT
KokockoKokotzko | KökschuferEUCulmZiemia Chełmińska1834?T
ŁasinLessenEUCulmZiemia Chełmińska1864?N
ŁasinLessenS-Ziemia Chełmińska??N
ŁasinLessenBPommerellischeZiemia Chełmińska1909??
Nowe MostyNeubrückBPommerellischeZiemia Chełmińska???
LisewoLissewoEUCulmZiemia Chełmińska189?neogotyckiT
MokreMockrauEUCulmZiemia Chełmińska1897neogotyckiT
NicwałdNitzwaldeEUCulmZiemia Chełmińska1913?N
PiaskiPiasken | SandfeldeEUCulmZiemia Chełmińska1900neogotyckiT
Pieńki KrólewskieKöniglich PientkenEUCulmZiemia Chełmińska1911neogotyckiT
SosnówkaSchönseeM-Ziemia Chełmińska1618?N
PłutowoPlutowo | PlauthofEUCulmZiemia Chełmińska18???N
PłutowoPlutowo | PlauthofSLThornZiemia Chełmińska??N
TrzebczykKlein TrebisEUCulmZiemia Chełmińska1890neogotyckiT
Radzyń ChełmińskiRehdenEUCulmZiemia Chełmińska18???N
Radzyń ChełmińskiRehdenSCulmZiemia Chełmińska189??T
Rywałd SzlacheckiAdlig RehewaldeEUCulmZiemia Chełmińska1903neogotyckiT
WłościbórzGroß Loßburg | Großlosburg EUFlatowKrajna1903neogotyckiT
Kamień KrajeńskiCamin | KaminEUFlatowKrajna18??neogotyckiN
SośnoSossnow | SassenauEUFlatowKrajna1902neogotyckiT
SzynwałdColonie SchoenewaldeEUFlatowKrajna19???N
SitnoSittnow | SchüttenauEUFlatowKrajna1898neogotyckiT
SypniewoSypniewo | WilckenwaldeEUFlatowKrajna18???N
WięcborkVandsburgEUFlatowKrajna17???T
WięcborkVandsburgEUFlatowKrajna1858?T
PęperzynPempersin | PempersEUFlatowKrajna1788barokowyT
Sępólno KrajeńskieZempelburgEUFlatowKrajna1858?N
IłowoIllowEUFlatowKrajna1904neogotyckiT
Sępólno KrajeńskieZempelburgS-Krajna1734?N
Kamień KrajeńskiKaminS-Krajna1809?N
WięcborkVandsburgS-Krajna1811?N
Janowiec WielkopolskiJanowitzEUGnesenZiemia Gnieźnieńska?neogotyckiN
Janowiec WielkopolskiJanowitzS-Ziemia Gnieźnieńska1869?N
RogowoRoggenauEUGnesenPałuki1887-1890?N
RogowoRoggenauS-Pałuki??N
ChełmceChelmceEUHohensalzaKujawy??N
Dąbrowa BiskupiaLuisenfeldeEUHohensalzaKujawy1872neogotyckiT
Dąbrowa WielkaElsendorfEUHohensalzaKujawy?neogotyckiT
PieranieFreitagsheimH-KujawyXVI w.?N
GąskiEigenheimEUHohensalzaKujawy1909?T
GniewkowoArgenauEUHohensalzaKujawy1894-1905neogotyckiT
GniewkowoArgenauS-Kujawy1880neoromańskiT
GniewkowoArgenauSLThornKujawy???
InowrocławHohensalzaEUHohensalzaKujawy1861-1863neoromańskiT
InowrocławHohensalzaS-Kujawy1908neoromańskiN
InowrocławHohensalzaS-Kujawy189??N
InowrocławHohensalzaS-Kujawy17???N
Inowrocław (Mątwy)MontwyEUHohensalzaKujawy1895neogotyckiN
KruszwicaKruschwitzEUHohensalzaKujawy1860neogotyckiN
KruszwicaKruschwitzS-Kujawy1858?N
MurzynkoKlein MorinEUHohensalzaKujawy1863?N
Nowa Wieś WielkaGroß Neudorf | GroßneudorfEUHohensalzaKujawy1867neogotyckiT
PakośćPakoschEUHohensalzaKujawy1866?T
PakośćPakoschEUHohensalzaKujawy1904?N
RadojewiceRadewitzEUHohensalzaKujawy1901eklektycznyN
RojewoRooneckEUHohensalzaKujawy1905-1910neobarokowyT
RojewiceGrünkirchSLHohensalzaKujawy1860-1862neogotyckiT
Złotniki KujawskieGuldenhofEUHohensalzaKujawy??T
BagienicaBagnitzEUKonitzKrajna1885neoromańskiN
ŚliwiceGroß Schliewitz | SchliewitzEUKonitzBory Tucholskie1896neogotyckiT
IwiecIwitzEUKonitzBory Tucholskie1897neogotyckiT
KęsowoKensauEUKonitzBory Tucholskie1910bezstylowyT
TucholaTuchelEUKonitzBory Tucholskie1837-1838?T
TucholaTuchelS-Bory Tucholskie1843?N
DębionekDebenke | BenkenauEULobsensKrajna1832?T
GliszczGrenzdorfEULobsensKrajna19???N
GliszczGrenzdorfE?Krajna1750?N
MieczkowoMieczkowoSLBrombergKrajna1903neogotyckiT
MroczaMrotschen | ImmenheimEULobsensKrajna1905-1906neogotyckiN
MroczaMrotschenS-Krajna??T
NakłoNakel a. d. NetzeEULobsensKrajna1821-1824?N
NakłoNakel a. d. NetzeSLThornKrajna??N
NakłoNakel a. d. NetzeS-Krajna??N
OlszewkaErlauEULobsensKrajna??T
PolichnoPolichnoSLThornPałuki??T
RadziczHermannsdorfEULobsensKrajna1868neogotyckiT
RościminRosminEULobsensKrajna190?neogotyckiT
Runowo KrajeńskieRunowo | RuhnauEULobsensKrajna1892?N
SadkiSadke | SchloßbergEULobsensKrajna1896?N
ToninGroß Tonin | GroßtoninEULobsensKrajna189??T
WąwelnoLindenwaldEULobsensKrajna1898-1899?N
DąbrowaKeiserfeldeEUMogilnoZiemia Mogileńska1844?T
SłaboszewoSchlabauEUMogilnoZiemia Mogileńska18??neobarokowyT
GębiceGembitzEUMogilnoKujawy191??N
GębiceGembitzS-Kujawy1830?N
Jeziora Wielkie GroßseeEUMogilnoKujawy189?neogotyckiT
JózefowoJosephowoEUMogilnoZiemia Mogileńska1861?N
KołodziejewoAltradenEUMogilnoZiemia Mogileńska1908neobarokowyT
KwieciszewoBlütenauEUMogilnoZiemia Mogileńska1834-1838klasycystycznyT
MogilnoMogilnoEUMogilnoZiemia Mogileńska1859neogotyckiN
MogilnoMogilnoS-Ziemia Mogileńska1860?N
MogilnoMogilnoS-Ziemia Mogileńska1902-1904?N
WszedzieńSchetzingenEUMogilnoZiemia Mogileńska??N
StrzelnoStrelnoEUMogilnoKujawy1826neoromańskiN
StrzelnoStrelnoS-Kujawy1844?N
BukowiecBukowitz | HasenmühlEUSchwetzBory Tucholskie1895neogotyckiT
BukowiecBukowitz | HasenmühlBPommerellischeBory Tucholskie1917?N
PrzewodnikBülowsheideEUSchwetzKociewie??N
Dolna GrupaNieder GruppeM-Kociewie1766?N
Górna GrupaOber GruppeEUSchwetzKociewie1863?N
GrucznoGrutschno | GrützenEUSchwetzKociewie??N
JeżewoJeschewo | JeschauEUSchwetzKociewie?neogotyckiN
LnianoLnianno | LinneEUSchwetzBory Tucholskie??N
LubiewoLubiewo | LobfeldeEUSchwetzBory Tucholskie??N
Mały KomórskKlein KommorskEUSchwetzKociewie1904neogotyckiT
NoweNeuenburgEUSchwetzKociewie1311*gotyckiT
OsieOscheEUSchwetzKociewie??N
SerockSchirotzken | SchrottenEUSchwetzKujawy1873neogotyckiT
WałdowoWaldauEUSchwetzKujawy?neorenesansowyT
WarlubieWarlubien | WarliebEUSchwetzKociewie?neogotyckiN
DworzyskoWilhelmsmarkSLBrombergKociewie??N
ŚwiecieSchwetzEUSchwetzKociewie189?neogotyckiT
ŚwiecieSchwetzS-Kociewie1891?N
NoweNeuenburgS-Kociewie1847?N
PrzechówkoSchwetzM-Kociewie175??N
JeziorkiJeziorkenM-Bory Tucholskie1743?N
JeziorkiJeziorkenSLBrombergBory Tucholskie??N
MątawyMontauM-Kociewie1898?T
BrodnicaStrasburgEUStrasburgZiemia Chełmińska180??N
BrodnicaStrasburgEUStrasburgZiemia Chełmińska1830neoklasycystycznyT
BrodnicaStrasburgS-Ziemia Michałowska1839?N
KominyKomini | RauchfeldEUStrasburgZiemia Michałowska1786?N
GórznoGorzno | GörzbergEUStrasburgZiemia Dobrzyńska1877neogotyckiT
GórznoGorznoS-Ziemia Dobrzyńska--N
GrzybnoGriewenhofEUStrasburgZiemia Chełmińska1898neogotyckiT
KarbowoKriegersdorfEUStrasburgZiemia Chełmińska??N
KawkiHermannsruheEUStrasburgZiemia Chełmińska1867neogotyckiT
KonojadyKonojad | KoppelgrundEUStrasburgZiemia Chełmińska1896-1898neogotyckiT
CegielnikZiegelwieseEUThornZiemia Chełmińska??N
Czarne BłotaSchwarzbruch (Birglauerwiese)EUThornZiemia Chełmińska??N
ChełmżaCulmseeEUThornZiemia Chełmińska1248*gotyckiT
ChełmżaCulmseeS-Ziemia Chełmińska188?neogotyckiN
ChełmżaCulmseeBPommerellischeZiemia Chełmińska???
GostkowoGostgauEUThornZiemia Chełmińska??N
GórskGurskeEA EUThornZiemia Chełmińska1613barokowyT
GrabowiecGrabowitz | HainbuschEUThornZiemia Dobrzyńska1922bezstylowyT
GrębocinGramtschenEA EUThornZiemia Chełmińska13??*gotyckiT
GrębocinGramtschenEUThornZiemia Chełmińska??N
GutowoGuttauEUThornZiemia Chełmińska??N
LubiczLeibitschEUThornZiemia Chełmińska??N
LubiczLeibitschS-Ziemia Chełmińska??N
LulkowoLulkauEUThornZiemia Chełmińska??T
ŁubiankaLubenEUThornZiemia Chełmińska??T
OstromeckoOstrometzkoEUThornZiemia Chełmińska1894neogotyckiN
Dąbrowa ChełmińskaDamerauEUThornZiemia Chełmińska190?neogotyckiT
OtłoczynOttloschin | KrügershaulandM EUThornKujawy1905neogotyckiT
Otłoczyn (Kuta)KuttaSLThornKujawy??N
Nowy Ciechocinek?EAPoznańKujawy??N
Stary ZbrachlinAlt ZbrachlinEAPoznańKujawy??N
PędzewoPensauM EUThornZiemia Chełmińska1843?T
RogowoGroß Rogau | GroßrogauEUThornZiemia Chełmińska13??*gotyckiT
RzęczkowoRentschkau | RenskauEUThornZiemia Chełmińska189?neogotyckiN
Toruń IThornEAThornZiemia Chełmińska1309-1340*gotyckiT
Toruń IIThornEAThornZiemia Chełmińska1343*gotyckiT
Toruń IIIThornEA EU PThornZiemia Chełmińska1668arkadowyT
Toruń IVThornEAThornZiemia Chełmińska1743-1756klasycystycznyT
Toruń VThornEU GThornZiemia Chełmińska1894-1897neogotyckiT
Toruń VIThornER EAThornZiemia Chełmińska1904-1907neogotyckiT
Toruń VIIThornSL EAThornZiemia Chełmińska1846neogotyckiT
ToruńThornS-Ziemia Chełmińska1847klasycystycznyN
Toruń (Mokre)MockerEUThornZiemia Chełmińska1905-1907neogotyckiT
Toruń (Mokre)MockerSL P?Ziemia Chełmińska1888?T
Toruń (Podgórz)Podgorz | AmbergEUThornKujawy1896-1897neoromańskiN
Toruń (Przedmieście Chełmińskie)ThornEThornZiemia Chełmińska1340-1350*gotyckiN
Toruń (Przedmieście Chełmińskie)ThornB PKPommerellischeZiemia Chełmińska1901?N
Toruń (Przedmieście Chełmińskie)Thorn??Ziemia Chełmińska??N
Toruń (Przedmieście Chełmińskie)Thorn??Ziemia Chełmińska??N
Toruń (Rudak)Rudak | RodeckEUThornKujawy1909neogotyckiT
Zarośle CienkieNeubruchEUThornZiemia Chełmińska?N
ZelgnoSegelnEUThornZiemia Chełmińska?neogotyckiN
Zławieś WielkaGroß Bösendorf | GroßbösendorfEUThornZiemia Chełmińska1898neogotyckiT
BarcinBartschinEUWongrowitzKujawy1846?N
BarcinBartschinS-Kujawy1834?T
CiężkowoZinsdorfEUWongrowitzPałuki?neogotyckiT
DziewierzewoLindenbrückEUWongrowitzPałuki1909neogotyckiT
GąsawaGonsawaEUWongrowitzPałuki??T
GąsawaGonsawaS-Pałuki??N
JabłówkoHallkirchSLWongrowitzPałuki1901neogotyckiT
KcyniaExinEUWongrowitzPałuki1781?N
KcyniaExinS-Pałuki??N
KowalewkoSchmiedebergEUWongrowitzPałuki1891-1892neogotyckiT
SipioryNeukirchenEUWongrowitzPałuki1891-1893?N
ZrazimHerrnkirchEUWongrowitzPałuki1892neogotyckiT
ŻninZninEUWongrowitzPałuki1910neogotyckiT
ŻninZninS-Pałuki??N
ChodeczChodetsch | GodetschEAKaliszKujawy1844neogotyckiT
ChodeczChodetsch | GodetschS-Kujawy1810?N
Izbica KujawskaIzbica | MuhlentalEAKaliszKujawy1906-1909neogotyckiT
Izbica KujawskaIzbica | MuhlentalS-Kujawy1880-1895?T
PasiekaPasieka | HagenhaulandEAKaliszKujawy191?neogotyckiN
LubsinLubsinEAKaliszKujawy??N
PrzewózPrzewózEAKaliszKujawy??N
Rudzk DużyGroß RudzkEAKaliszKujawy?? N
ByczByczEAKaliszKujawy??N
KozyKozyEAKaliszKujawy??N
CzarnociceCzarnociceEAKaliszKujawy??N
LudwikowoLudwikowoEAKaliszKujawy??N
Bytońskie Holendry?EAKaliszKujawy??N
KamieniecKamieniecEAKaliszKujawy??N
Piotrków Kujawski?S-Kujawy1872?N
LipnoLeipeEAPłockZiemia Dobrzyńska1868neogotyckiT
LipnoLeipeS-Ziemia Dobrzyńska18???T
LipnoLeipeS-Ziemia Dobrzyńska19???T
LipnoLeipeP-Ziemia Dobrzyńska190??T
RypinRippinEAPłockZiemia Dobrzyńska1883-1888neogotyckiT
RypinRippinP-Ziemia Dobrzyńska1896?N
RypinRippinS-Ziemia Dobrzyńska1900?N
RypinRippinS-Ziemia Dobrzyńska18???N
MichałkiMichalke | MichelkirchEAPłockZiemia Dobrzyńska1935-1936?T
OsówkaOssowka | EspeEAPłockZiemia Dobrzyńska1800?N
BrzozówkaBirkenfeldeEAPłockZiemia Dobrzyńska1927??
ChodeczChodecz | GodetzEAPłockKujawy1816neogotyckiN
ChodeczChodecz | GodetzS-Kujawy1810?N
ŁąkieLonkeEAPłockZiemia Dobrzyńska1926?T
MakowiskaMakowiska | WolschebudenEAPłockZiemia Dobrzyńska1931?T
SkrzypkowoSkrzypkowo | HalmbruchEAPłockZiemia Dobrzyńska1931?T
OrłowoOrlowo | OrtelnEAPłockZiemia Dobrzyńska1936?N
NieszawaNessauEAPoznańZiemia Dobrzyńska1882neogotyckiN
NieszawaNessauS-Ziemia Dobrzyńska1849?iN
WłocławekLeslauEAPoznańKujawy1882-1884neogotyckiT
WłocławekLeslauS-Kujawy1847-1854?N
WłocławekLeslauS-Kujawy1908-1910?N
Ciechocinek (Słońsk)SlonskM EAPoznańKujawy1781?N
CiechocinekCiechocinek | hermannsbadP?Kujawy1894?T
CiechocinekCiechocinek | HermannsbadŻ-Kujawy??T
SłużewoSluzew | AlyshofS-Kujawy18???N
SłużewoSluzew | AlyshofS-Kujawy19???N
LubraniecLubraniecS-Kujawy172?barokowyT
Brześć Kujawski?S-Kujawy18???N
Kowal?S-Kujawy??N
Lubień Kujawski?S-Kujawy??N
Radziejów I?S-Kujawy??N
Radziejów II?S-Kujawy??N
KikółKikolS-Ziemia Dobrzyńska??N
Osięciny?S-Kujawy??T
Skępe?S-Ziemia Dobrzyńska??N
BoguchwałaGottlobEAPłockZiemia Dobrzyńska1853?N
Rumunki Jasieńskie?EAPłockZiemia Dobrzyńska??N
Stary BógpomóżBogpomozM EAPłockZiemia Dobrzyńska1714?T
Aleksandrów KujawskiAleksandrow | WeichselstädtP-Kujawy1877?N
Aleksandrów KujawskiAleksandrow | WeichselstädtŻ-Kujawy18???N
ObórkiOborki | TreuengrundBRippin-TomaschewoZiemia Dobrzyńska19???N
WłocławekLeslauP?Kujawy1902-1906?N
WłocławekLeslauP?Kujawy1895?T
ObórkiOborki | TreuengrundEARippinZiemia Dobrzyńska1719?N
TomaszewoTomaschewoBRippin-TomaschewoZiemia Dobrzyńska1719?N
JeziorkiJeziorki | SeechenEARippinZiemia Dobrzyńska1725?N
Kretki DużeGroß Kretki | KrettigEARippinZiemia Dobrzyńska1875?N
Kredki MałeKlein Kretki KleinkrettigEARippinZiemia Dobrzyńska1765?N
ZbójenkoZbojenko | TreuenackerEARippinZiemia Dobrzyńska1730?N
BocheniecBocheniec | BestfeldeEARippinZiemia Dobrzyńska1769?N
TrlągTrlong | SeehorstBC?Ziemia Mogileńska1329*gotyckiT
LudziskoLudzisk | NordhofH?Kujawy1325*?T
PakośćPakoschBC?Kujawy1521*?N
PakośćPakoschBC?Kujawy1250*?N
LiszkowoLischkowo | ReineckenhofH BC?Kujawy12??*?T
PłonkowoPlonkowo | AppelbeckBC?Kujawy15???N
ŚwierczynekSwierczynekH BC?Kujawy15???N
Radziejów?H?Kujawy15???N
Lisewo Kościelne?H?Kujawy12??*?N
Kruszwica?BC?Kujawy15???N
Chomętowo?H BC?Pałuki1399*?T
Brzyskorzystew?H?Pałuki13??*?T
Branno?H?Kujawy1???*?N
Boniewo?H?Kujawy1???*?T
Barcin?H?Kujawy1???*?N
InowrocławHohensalzaBPommerelischeKujawy1885?N
WeronikaVeronikaEUWongrowitzPałuki??N
SzkocjaSchottlandEUBromberg IIPałuki??N
Samoklęski MałeKlein SamokleskEUBromberg IIPałuki??N
ŁabiszynLabischinK?Kujawy1594?N
Stare RybitwyRybitwy Stare | MöwensandEAPłockZiemia Dobrzyńska1930?T
GnojnoGnojno | PohlsfeldEAPłockZiemia Dobrzyńska??T
MakówiecMakowiec | MohnfeldEAPłockZiemia Dobrzyńska??N
Małe LenieLenie Małe | KleinlengeEAPłockZiemia Dobrzyńska??N
BaranyBarany | BarneEAPłockZiemia Dobrzyńska??N
BiałowieżynBialoweschin | WeißturmEAPłockZiemia Dobrzyńska1780?N
BrzeźnoBschesno | BresenEAPłockZiemia Dobrzyńska??N
Chodrążek (Rumunki Chodrążek)Räumung Chodoronschek | Kodern-RäumungEAPłockZiemia Dobrzyńska??N
LubówiecLubowiec | LiebenteichEAPłockZiemia Dobrzyńska??N
MiodusyMiodusy | MethausenEAPłockZiemia Dobrzyńska??N
ŁadneLadne | AltschulEALeslauKujawy??N
Wistka SzlacheckaWistka | FlößenEALeslauKujawy??N
LipowaLippowo | KönigsbruchEAKonitzBory Tucholskie??N
OboryObory | OberforstEAPłockZiemia Dobrzyńska??N
WierzbiczanyWierzbiczany | WeidenEUHohensalzaKujawy?neogotyckiN
BrudnowoBrudnowoEALeslauKujawy?1907T
SumowoSummeEUStrasburgZiemia Chełmińska1910?T